Warning: curl_setopt() [function.curl-setopt]: CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when safe_mode is enabled or an open_basedir is set in /usr/local/hosting/home/lukasandrysek.cz/web/www/wp-content/plugins/custom-audiences-enhancer/includes/classes/utils/Utils.php on line 1651

PŘÍSTUP DO KLUBU MAUTIC

ONLINE MARKETINGOVÁ APLIKACE MAUTIC

Děláte online marketing? Posíláte e-maily, sbíráte kontakty a plánujete celé kampaně? Pak budete z této aplikace nadšeni! Mautic některými svými funkcemi daleko převyšuje drahé online marketingové nástroje, ale jako Open source aplikaci ji můžete používat ZCELA ZDARMA!

Vytvořil jsem uživatelský klub pro všechny začínající či stávající uživatele online marketingové aplikace Mautic. 

Co v této členské sekci najdete:

  • Přeloženou dokumentaci k aplikaci
  • Často kladené otázky (FAQ)
  • Instruktážní videa
  • Uživatelské fórum (připravuje se)
  • Členství je samozřejmě ZDARMA

Proč jsem z této aplikace tak nadšený? Podívejte se, co vše Mautic umí..

Budování databáze kontaktů

Mautic umí sledovat návštěvníky vašeho webu a pomocí vstupních stránek a formulářů od nich získávat požadované informace (jméno, e-mail atp.)

Z takto získaných kontaktů si pak můžete (automaticky či manuálně) vytvářet seznamy a následně s nimi v rámci kampaně pracovat. Kontakty lze samozřejmě i importovat z vaší současné aplikace.

Velkou výhodou je i přehledné intuitivní prostředí, které je již přeloženo do češtiny 🙂

Plánování a vytváření kampaní

Vytvořte si sérii e-mailů, které budou automaticky rozesílány na zvolené seznamy kontaktů. E-maily se mohou odesílat ve zvolený čas, po uplynutí určité doby nebo na základě akce, kterou uživatel provedl.

Může to být např. otevření e-mailu, kliknutí na odkaz v e-mailu atp. Dle těchto akcí lze kontakty i automaticky přesouvat mezi jednotlivými seznamy a kampaněmi.

Vše pak sledujete a analyzujete pomocí přehledných reportů, které Vám aplikace automaticky generuje.

Pokročilé plánování a bodování

Podívejte se, jak díky intuitivnímu návrháři kampaní, je možné snadno naplánovat a spustit celou chytrou kampaň.

Na obrazovce vidíte zelené a červené body. Zelené znamenají spuštění dalších interakcí po vykonání hlavní akce (tj. např. otevření e-mailu). Na červené body pak navážete interakce, pro ty kontakty, které hlavní akci neprovedli. Tzn. Jestli neotevřeli e-mail, bude jim automaticky zaslán jiný, se snahou daný kontakt znovu zapojit (aktivizovat).

Na základě splněných akcí a interakcí může kontakt sbírat body. Podle těchto bodů pak na první pohled poznáte, o jak zajímavý kontakt se jedná. Kolikrát nakoupil, jak často otevírá e-maily a kliká na odkazy v nich vložené. Kontakty můžete dle sesbíraných bodů i třídit do seznamů či jim posílat např. VIP nabídky. To vše automaticky 🙂

Tvorba vstupních stránek

Přímo v aplikaci Mautic si můžete vytvořit vstupní stránky a formuláře pro sběr leadů (kontaktů).

V případě, že by jste nechtěli využít předpřipravených šablon,  je možné vložit i vlastní kód nebo si vytvořit přímo vlastní šablonu a tu pak používat.

INTEGRACE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ

V případě, že je u kontaktu vložený i profil ze sociální sítě, systém se umí k němu připojit a získat z něj další informace.

Podporované jsou tyto sítě: Twitter, Facebook, Google+, Skype, Instagram a Foursquare.

Poznámka: Tato funkce je závislá na API konkrétních sociálních sítí a jejich pravidlech. Vzhledem k časté úpravě API některých sítí, ne vždy a všechna tato propojení fungují... 🙁

Nečekejte a přidejte se!

Sami vidíte, že Mautic toho umí opravdu hodně. To jsem ani nezmínil funkce jako A/B testování, tracking anonymních leadů na základě IP adresy a geolokace, jednoduché propojení (pomocí pluginů) s redakčními systémy jako je např. WordPress, Joomla, Drupal a mnoho jiného.

Jestli Vás alespoň trochu Mautic zaujal, přihlašte se do členské sekce a zjistěte o něm více! Těším se na Vás uvnitř. Členství v klubu je samozřejmě ZDARMA 😉

V členské sekci momentálně naleznete:

  • Přeloženou dokumentaci k aplikaci
  • Často kladené otázky (FAQ)
  • Návody a instruktážní videa
  • Uživatelské fórum (připravuje se)